kadioglu
hemengitsin
diriliş gayrimenkul bosch
Ana Sayfa ARNAVUTKÖY, MANŞETLER, PROJELER 26 Ocak 2018

Özdemir; Projeler yapılırken Arnavutköy esnafı korunmalı

Arnavutköy’ün sevilen siyasetçilerinden ve Ertercan İnşaat & Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Mutlu Özdemir ile Kanal İstanbul projesi ve Arnavutköy üzerine bir söyleyişi gerçekleştirdik.

Arnavutköy’e yapılan projelerin Türkiye projeleri olduğunu dile getiren Mutlu Özdemir, “Uzun yıllardır Arnavutköy’de esnaflık yapıyoruz. İnşaat & Gayrimenkul’ün yanı sıra mobilya sektöründe de hizmet vermekteyiz. Bölgemiz gün geçtikçe gelişiyor. Kanal İstanbul ve 3. Havalimanı Arnavutköy’de yer alıyor ama bunlar Türkiye’nin projesi sadece Arnavutköy olarak düşünmemek lazım. Malum İstanbul Türkiye’nin vitrinidir. İstanbul Avrupa ve Anadolu yakası olmak üzere ikiye ayrılıyordu. Yenişehir projesinin ve Kanal İstanbul’un yapılmasıyla üçüncü bir bölgesi haline gelecek. Havaalanı ile birlikte binlerce insana ekmek kapısı olacak. Bu arada bizi üzen noktalarda var doğa yapının bozulması gibi ama ihtiyaçsa da o ihtiyacın karşılanması gerekiyor. Hayata geçerse Türkiye’nin önemli bir yatırımı olacak” diyerek Türkiye adına büyük bir yatırım olacağını belirtti.

“Halen geç değil”
Arnavutköy’e yatırım yapanların kazançlı çıkacağını ifade eden Özdemir, “Genelde müşteriler kanal güzergahının sağında veya solunda yer istiyor. Ama olmuyorsa da yakınında istiyorlar. Daha çok Arnavutköy’de toprağım olsun 1 metrede olsa yerim olsun diye düşünüyor müşteriler. Bu işler imkan ve bütçe meselesi. Fiyatlar da eskisi gibi değil. Bu gerçeklerde de kaçamayız. İnsanların alım gücü azaldı, alan aldı ama almayanlar içinde halen geç değil. Arnavutköy’e yatırım yapanların her zaman kazançlı olacağını düşünüyorum” dedi.

“Esnaf cefasını çekti sefasını da sürmesi lazım”
Projeler yapılırken Arnavutköy halkının ve esnafının hakkının gözetilmesi gerektiğini vurgulayan Mutlu Özdemir, “Asıl olay Kanal İstanbul bittikten sonra başlıyor. İnşaat sektörleri başlayacak. İnşaat sektörü başladıktan sonra yetkililerden özellikle küçük esnafın gözetilmesini bekliyoruz. Çünkü bu bölgenin esnafı yıllardır buranın çamurunu çekti. Yatırımlar yeni yeni geliyor. Önceden bir elektrik gidiyordu bir hafta elektrik gelmiyordu. Ama burasının esnafı her şeye rağmen yine de hizmet etti. Bundan sonra da burada yapılacak yapılaşmalarda Arnavutköy esnafının, sanatkarının hak ve hukukunu gözeterek adımların atılmasını umut ediyoruz. Gerçekten buranın esnafı çok çekti her şeye rağmen küsmedi. Hep iyi olacak diye bekledi ve halen daha bekliyor. Bundan sonrada büyük balığın küçük balığı yutacağı bir sistem değil de, artık yükünü çeken, omuzlayan esnaf korunmalı. Esnaf cefasını çekti sefasını da sürmesi lazım” diye konuştu.

“Planlamalar baştan yapılmalı ve uzun vadeli olmalı”
Kanal İstanbul’un açıklanmasıyla talebin daha da arttığını belirten Özdemir, “Talep var ama satıcılar haklı olarak bekliyor. İhtiyaçtan dolayı satıyorsa satıyor. Vatandaş Arnavutköy’den yerini satıp başka yere yatırım yapmaz, ihtiyacı varsa satar. Gücüm malıma yeter diyorsa yerini satıyor. İhtiyacı yoksa yatırımını Arnavutköy’de değerlendiriyor. Şuan sadece kanal açıklandı. İmarın iskanın ne olacağı belli değil, ne tür yapılaşmanın olacağı belli değil. 50 sene 60 sene yap binaları ondan sonra kentsel dönüşümle yık, tekrar yap bunu istemiyoruz. Ne yapılacaksa her şey baştan yapılmalı. Planlamalar baştan yapılmalı ve uzun vadeli olmalı. Belki insanlar kısa vade de zarar edebilirler ama uzun vade de kazançlı çıkacaklardır” ifadelerini kullandı.

kadioglu
hemengitsin

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Uyarı! Suç teşkil eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

web site
web site
Tasarım | Enba